🕓 пн - пт 9:00-18:00 ✉ sales@kt.kiev.ua

Що таке Rank або Ранк у модулів оперативної пам'яті?

"Кількість Ранків (RANKS)"
Кількість Ранків модуля оперативної пам'яті. Ранк - область пам'яті, створена кількома або всіма чіпами модуля пам'яті і має ширину 64 біта (72 біта, якщо є підтримка ECC). Залежно від конструкції модуль може містити один, два або чотири ранка. Сучасні серверні материнські плати мають обмеження на сумарну кількість Ранків пам'яті, тобто, наприклад, якщо максимально може бути встановлено вісім ранків і поставлено чотири дворанкових модуля, то у вільні слоти вже не можна встановити додаткові модулі, тому що це призведе до перевищення ліміту. З цієї причини одноранкві модулі мають більш високу вартість, ніж дво- і четириранкові.

Стосовно сучасних 64-бітних модулів пам'яті це число означає кількість наборів мікросхем, розрядність кожного з якого становить в сумі 64 біта (72 біта, якщо є підтримка ECC), підключених до керуючої лінії Chip Select (вибір мікросхеми).
Пояснюючи дуже грубо, DUAL RANK модулі - це два логічних модуля, розпаяних на одному фізичному і використання по черзі одним і тим же фізичним каналом. QUAD RANK модуль - те ж саме, але вже в чотириразовому масштабі. Бувають навіть восьмиранкові модулі.

Навіщо і кому це потрібно? Виключно в серверах і потужних робочих станціях, для досягнення максимального обсягу оперативної пам'яті при обмеженій кількості слотів. При цьому сумарна кількість цих самих rank на канал також обмежена (іноді обмеження залежить від швидкості), тому, за інших рівних умов, DUAL RANK модуль вигідніше QUAD RANK, оскільки створює менше навантаження на чіпсет.

Дізнатися цей параметр можна з документації на модуль пам'яті у виробника, наприклад у Kingston чисто рангів легко визначити по буквах однієї з трьох букв в середині маркування: S(Single - одногоранкова), D(Dual - двохранкові), Q(Quad - четириранкові).

Наприклад на модулях Kingston (позначення взято в лапки):

KVR16LR11"S"4L/8
KVR16R11"D"8/8
KVR13LR9"Q"8/16