🕓 пн - пт 9:00-18:00 ✉ sales@kt.kiev.ua

Що таке ЕСР (Електростатичний розряд)?

Електростатичний розряд (ЕСР) - це розряд накопиченої статичної електрики. ЕСР не варто недооцінювати, це одне з небагатьох впливів, яким людина може пошкодити або привести в непридатність комп'ютер або компоненти обладнання. Наприклад, він виникає, якщо потерти ногами об килим, а потім торкнутися чогось металевого. Людина може не відчути ЕСР; він виникає тільки під час роботи всередині комп'ютера або при торканні обладнання.

Як запобігти ЕСР.
Кращим способом уникнути ЕСР є антистатичний браслет або контур/плита заземлення. Однак більшості користувачів ці заходи недоступні, тому нижче наведені способи максимального зниження ризику ЕСР.

Робота стоячи - при роботі з компонентами комп'ютера рекомендується стояти. При сидінні на стільці утворюється більший електростатичний заряд.
Провід - переконайтеся, що з задньої панелі комп'ютера вилучені всі дроти (провід живлення, миші, клавіатури і т.д.).
Одяг - не надягайте одяг, що створює великий статичну електрику (наприклад, шерстяний светр).
Аксесуари - для зниження ЕСР і запобігання інших проблем зніміть з себе всі прикраси.
Погода - електричні бурі (грози) можуть збільшити ризик ЕСР; постарайтеся не працювати з комп'ютером під час грози, якщо це не потрібно. У регіонах з сухим кліматом повітря саме стає частиною системи, яка накопичує електростатичний заряд, при кожному потоці повітря (вітер, кондиціювання повітря, вентилятор), що проходить по ізольованій поверхні. З іншого боку, високий рівень вологості призводить до корозії з'єднувальних кабелів та інших електричних підключень.
Щоб дізнатися більше про ЕСР і захисту електронного обладнання, перейдіть на наступний сайт.

ESD Association
http://www.esda.org/aboutESD.html